goji
REKLAMA ADWEBS
 
Kraje ČR

Koupaliště Ostrov

koupaliště Ostrov
 

Naučná stezka
Borecké rybníky

Borecké rybníky
 

Sportpark

Sportpark

Město - Ostrov

 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
 • Zámek Ostrov
 • Ostrov
 • Ostrov
Město:

Ostrov

Okres: Karlovy Vary
Kraj: Karlovarský
Oblast: Krušné hory
Region: Západočeské lázně
Výška: 398 m n.m.
PSČ: 363 01
GPS: 50°18'21.946"N, 12°56'20.810"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Správní obvod obce s rozšířenou působností Ostrov:
Abertamy, Boží Dar, Hájek, Horní Blatná, Hroznětín, Jáchymov, Krásný Les, Merklín, Pernink, Potůčky, Stráž nad Ohří, Velichov, Vojkovice

Město Ostrov leží na úpatí Krušných hor v okrese Karlovy Vary v Karlovarském kraji. První písemná zpráva pochází z roku 1269. Na území města Ostrova žije cca 17 230 obyvatel.

Ostrov je známý také pod názvem Ostrov nad Ohří. V současnosti se tak jmenuje železniční stanice. Historické jádro města s řadou kulturních památek bylo v roce 1992 vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Nejstarší dochovanou stavební památkou v Ostrově je hřbitovní kostel sv. Jakuba Většího, pozdně románská stavba z let 1224-1226. Založení města je připisováno Slávkovi z rodu Hrabišiců, o čemž svědčí i původní název Zlaukowerde. Důvodem vzniku názvu Ostrov je údajně místo polohy mezi horskými říčkami Bystřicí a Veseřicí.

Další památkou z té doby je kostel zasvěcený sv. Michaelu, nacházející se na druhém břehu Bystřice, kde postupně vznikalo středověké město. Tvář města byla do dnešní podoby mnohokrát pozměněna řadou ničivých požárů a následnou novou výstavbu. V 15. století město patřilo hraběcímu rodu Šliků.

V Ostrově byl v tu dobu vystavěn Šlikovský zámek ke kterému později vévoda Julián Henrich založil zámecký park, svého času považovaný za osmý div světa. V tomto období byl též založen piaristický klášter s latinským gymnáziem. V rozvoji pokračoval i vévodův syn Julius František, a to stavbou letohrádku ve středu parku, Paláce princů a kamenický skvost Bílá brána.

V 19. století Ostrov patřil Habsburkům a dostalo dnešní podobu. Vznikaly četné měšťanské domy například Stará radnice. K rozvoji města přispěla výstavba železnice s vlakovým nádražím kde postupně v blízkém okolí vznikaly nové průmyslové závody. Poválečná léta jsou ve znamení osídlování a především výstavbou sídlišť pro pracovníky uranových dolů v Jáchymově a později závodu Škoda Ostrov – výroba trolejbusů.

Lyžování a turistika v okolí:
Horská střediska lyžování Abertamy, Pernink, Boží Dar, Horní Blatná, Nové Hamry, Jáchymov, Mariánská, a nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec(1244 m n.m.).

Přírodní zajímavosti:
Blatenský vodní příkop. Vlčí jámy s jeskynním ledem a celní skálou 70 m dlouhouhou ve skále vytesanou stezkou. Stráž nad Ohří náhorní planiny a rašeliniště se značkovanými turistickými cestami a naučnými stezkami. Romantické údolí Ohře s možností vodních sportů.

Lázeňská města:
Karlovy Vary, Jáchymov, Mariánské Lázeně, Františkovy Lázně

Hrady:
Loket, Hildštejn, Kynžvart, Hauenštejn, Cheb

Zámky:
Sokolov, Chýše, Kynžvart, Ostrov, Bečov.

Rozhledny a výhledy:
Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec, Diana, Tisovský vrch, Háj, Hamelika

 

Zámek

Novinky a události

Aktuální zprávy z kultury, sportu a životě v kraji

Úřady - Ostrov

Městský úřad
Živnostenský úřad
Finanční úřad

Služby ve městě

Elektřina a plyn

Sezona v plném proudu

Rotační benzínové sekačky
Zahradní technika - Ostrov
 

Prodej nemovitostí

Horská chata na prodej

nedaleko lyžařských středisek Boží Dar, Klínovec. Lyžování v místě. Po celkové rekonstrukci
Tel.: +420 736 729 875
 
Karlovy Vary - Karlovarský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Lékárna pro vaše zdraví a spokojený život

Goji - kustovnice čínská Příroda plná různých bylin a stromů s léčivými účinky, aby je lidé mohli používat ke svému uzdravení a prospěchu.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

Kde hledat firmy
v Karlovarském kraji

Firmy - Karlovarský kraj Vlastníte firmu a jste přesvědčeni, že by v této sekci neměla chybět? Jednoduché řešení, vložte si odkaz na Vaše služby, eshopy a firmu.
Zaregistrujte si vaši firmu zde

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

Karlovy Vary - Karlovarský kraj